Mostek Pokutnic przy Katedrze Św. Marii Magdaleny we Wrocławiu PUNKT WIDOKOWY CZYNNY CAŁY ROK
Mostek Pokutnic                 przy Katedrze Św. Marii Magdaleny                                                                    we Wrocławiu                                   PUNKT WIDOKOWY CZYNNY CAŁY ROK

Ten pomysł wysunięty przez Ignacego zainteresował z koli Mateusza Ryczka – młodego kompozytora, który zachwycił się historią z czasów cesarza Wilhelma I i koncertami, które niegdyś urządzano w tym miejscu dla mieszkańców. Po akceptacji ks.Piotra Mikołajczaka, by „udźwiękowić” północną wieżę kościoła Św. Marii Magdaleny i dzięki współpracy z innymi instytucjami okazało się, że na najmniejszym mostku Wrocławia, zostanie zrealizowany jeden z większych projektów „Mostów”. Jego współtwórcami są bowiem Parafia Polskokatolicka Św. Marii Magdaleny, Miejska Biblioteka Publiczna, Muzeum Narodowe, Towarzystwo Miłośników Wrocławia, Galeria Entropia i Gimnazjum nr 10.

Nazwa „STEP BY STEP. Architektura dźwięku” oddaje to, co będzie się działo 20 czerwca dosłownie i symbolicznie. Dosłownie, bo dotyczy dźwięków „płynących” z historii i legend oraz ich uruchomienia, step by step, w drodze po schodach na Mostek Pokutnic. Tytuł odnosi się do „kolejnych kroków”, jakie trzeba podjąć, by dojść do finału. Ale po projekcie zostanie także symboliczny ślad: ARCHITEKTURA DŹWIĘKU – dzięki dźwiękowej instalacji wg pomysłu Ignacego Pochodyły i Kamila Biedrzyckiego oraz „Fanfarze czarownic” skomponowanej przez Mateusza Ryczka.

Projekt współtworzą dzieci i młodzież uczestnicząca w warsztatach muzyczno-architektonicznych, dźwiękowych oraz graficznych, które odbywają się w MultiCentrum Miejskiej Biblioteki Publicznej. Efektem będą przetworzone artystycznie dźwięki związane z wrocławskimi legendami, dzwonki na telefon komórkowy i znaczek pocztowy.

GDZIE: mostek Pokutnic / Katedra Św. Marii Magdaleny

 

Chris Baldwin na Mostku Pokutnic

 

 

Ignacy Pochodyła, 14-letni gimnazjalista i pasjonat historii Wrocławia

 

 

ESK Wrocław > MOSTY

 

 

 

 

 

 

ESK Wrocław > MOSTY

MOSTY

20 czerwca oddane w ręce młodych Dolnoślązaków mosty i kładki, zamienią się w sceny teatralne, przestrzenie koncertowe, pracownie plastyczne, ciemnie fotograficzne. Film, taniec, słuchowisko, literatura, happening, performance, spektakularne widowiska i subtelne instalacje – na 26 wrocławskich mostach i kładkach. Dzięki zaangażowaniu kilkuset twórców, profesjonalistów i amatorów, dzieci i dorosłych, powstanie we Wrocławiu 26 nowych przestrzeni sztuki, w których każdy widz będzie mógł stać się artystą. Program „MOSTY” to 26 opowieści na mostach otwartych na Twoją historię!

Opiekę artystyczną nad projektem sprawuje Chris Baldwin, kurator ESK 2016 ds. performance.

Finał programu „MOSTY” już 20 czerwca 2015 r.! 

Poniżej opisy poszczególnych wydarzeń:

final_Mosty_Mieszczanskie_pano2_smallKladka-Zlotnicka-4-smallMost_sw_Antoniego_3-smallSluza-Opatowicka-4-smallParking-Stadion-Miejski-Wroclaw-1-smallwidok-Kazimierza_wielkiego-smallfinal_Most_Zwierzyniecki_pano2_smallfinal_Most_Sikorskiego_009_smallMosty_Trzebnickie_2-smallfinal_Most_Pokoju_1_smallPrzejscie-Swidnickie-1-smallKladka-Park-Szczytnicki-4-smallFinal_Most_Tumski_012_smallMost_Sw_Klary_2-smallMost_Saperow_3-smallKladka_Pokutnic_2-smallfinal_Most_Universytecki_pano1_smallWyspa-Slodowa-smallfinal_Kladka_Swiebodzka-normal-1_smallMost_Olawski-2Most_OsobowickiKladka-Stadio-Miejski-3-smallWyspa-Piaskowa-1-smallMost_Sw_Klary_2-small

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


O programie „Mosty”

Wszystko o naborze projektów

Galeria zdjęć

Kontakt

Mostek Pokutnic
50-122 Wrocław
Telefon:
Telefon komórkowy: 733 525 622
Faks:
Adres e-mail:

ul. Szewska 10

Punkt Obsługi Turysty czynny codziennie

Jesteśmy dla Państwa dyspozycji

 

 

od godz.  10:00 do 19:00 

 

Tel GSM : 733 525 622

 

DO NABYCIA W SKLEPIKU PARAFIALNYM

Autor : Piotr Oszczanowski
Autor : Opracowanie zbiorowe
Baśnie Wrocławskie Autor : Mariusz Urbanek
Baśnie Dolnego Śląska Autor : Mariusz Urbanek
Wrocław po zachodzie słońca Autor : Anna Będkowska-Karmelita
Wersja do druku Wersja do druku | Mapa witryny
© Parafia Polskokatolicka Św. Marii Magdaleny